Stół do tenisa stołowego Slazenger Junior 3/4 – Moja Opinia
Slazenger Junior to stół do tenisa stołowego o wymiarach trochę mniejszych niż standardowy. Wymiary stołu to w rzeczywistości równe 3/4 tego typowego olimpijskiego do gry.
Na takim urządzaniu można grać prawie identycznie jak na pełnowymiarowym.
Wymiary Slazenger Junior to 206 cm długości blatów oraz 115 cm szerokości (pełnowymiarowy ma 274×152,5 cm). Wysokość blatu w tym modelu jest niestety mniejsza niż w tradycyjnych – to jest niewątpliwa wada. Wysokość waha się od 69 do 73 cm gdzie powinna ona zawsze wynosić 76 cm bez względu na wymiar. Waga to około 34 kg.
Stół do tenisa stołowego jest przeznaczony do gry w pomieszczeniach, nie powinno się go wystawiać na dwór na żadne zmienne warunki atmosferyczne. Od wilgoci by się bardzo szybko uszkodził.
Kupując ten produkt jako nowy otrzymuje się go do samodzielnego montażu w częściach. Należy skręcić go załączonymi narzędziami, przykręcenie nóg, belek, blatów. Montaż jest bardzo prosty, to łatwa konstrukcja. Skręcenie zajmuje około 30 minut dla jednej osoby.
Blat jest pokryty farbą matową, jaka jest praktycznie identyczna w dotyku jak typowych urządzeń tego typu. Jednakże warstwa farby jest bardzo cienka a jej jakość słaba, można ją bardzo szybko zadrapać i pościerać. Jest ona po prostu zadziwiająco słaba.
Nawet mając twarde paznokcie można ją zadrapać w przeciwieństwie do konkuręcynych produktów tego typu.
Konstrukcja jest na stalowym stelażu, stelaż ten jest niestety z bardzo cienkich rurek w przekroju, przez co nawet mocno skręcony nie sprawia wrażenia za bardzo stabilnego. Cała konstrukcja ma na spodzie kółka (w zależności od modelu – mogą być same nogi).
Kółka są z plastiku i niestety bardzo niskiej jakości, szybko pękają i źle jeżdżą po podłodze, są byt małe, Blokady także słabo trzymają.
Boczne nogi posiadają regulowane wkręcane śruby, to bardzo dobre rozwiązanie – bo można za ich pomocą poziomować wysokość blatów, gdy teren nie jest idealnie równy. Blaty podczas składania posiadają zatrzaski, jakie mają zapobiegać otwieraniu. Jeszcze znajduje się dodatkowy pasek zabezpieczający jako spięcie złożonego stołu.
Z boku znajdują się 4 uchwyty w postaci haczyków na ręczniki czy pokrowce rakietek.
Grubość blatów – wynosi około 1 cm – są cienkie, piłka na nich odbija się normalnie i nie ma z tym problemu. Natomiast podczas uderzenia czy transportu mogą się uszkodzić z racji, że nie są za mocne. Taka grubość blatu także przekłada się na płytkie wpuszczanie śrub mocujących stelaż a tym samym mniejszą wytrzymałość konstrukcyjną.
Ramka wzmacniająca blat – wynosi około 1 cm szerokości, jest także cienka. Spełnia zadanie bo jest poprowadzona dookoła krawędzi stołu. Na spodzie znajdują się motylki, można za ich pomocą także skręcić ze sobą dwie połowy blatów, aby stabilniej się trzymały.
Cały stół Slazenger Junior po dobrym skręceniu robi jednak wrażenie bardzo delikatnego. Ma się wrażenie, że szybko się uszkodzi jego stelaż (zatrzaski po 2 miesiącach czasu już wyrabiały otwory w stelażu – stelaż ma tak cienkie ścianki rurek). Dodatkowo niska jakość naniesionej farby na blaty już na pewno będzie skutkowała szybkim ich uszkadzaniem.
Cena urządzenia waha się w graniach 400 zł – przynajmniej my za tyle zakupiliśmy go do testu.
Jeśli miało by się ocenić stół do tenisa stołowego Slazenger Junior 3/4 to trzeba powiedzieć, że jest to dość niskiej jakości urządzenie. Prawie na pewno szybko się uszkodzi, zastosowane komponenty są po prostu słabe i zrobione na szybko i jak najmniejszym kosztem.
Najtańszy stół pełnowymiarowy będzie zdecydowanie lepszym wyborem. W razie jeśli na typowy nie ma miejsca, to warto rozejrzeć się za innymi o mniejszych wymiarach, jakie są wykonane zdecydowanie lepiej. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.
Slazenger to raczej nie jest za dobry producent, miałem jego dresy to rozleciały się błyskawicznie. A jak ten ma jeszcze wózek z cienkich rurek to już całkiem pewnie poleci szybko od rozkładania. Farba bardzo ważna bo to jest element jaki najczęściej się uderza. Dobrze opisane, dzięki.
To jest praktycznie dokładnie 3/4 stołu. Bo 152 cm dzielone na 4 to 38,152 x 3 = 114,375 oraz drugi bok 274 dzielone na 4 to 68,5 x 3 to 205,5 cm. Wystarczy na spokojnie to policzyć, aby otrzymać – że wszystko się zgadza. Warto zatem jak napisałeś Marcin udać się na korepetycje z matematyki. A może w obliczeniu gdzieś napisałem błąd, wskaż jaki zatem.