Friendship 802 Mystery III Okładzina czop do tenisa stołowego – Moja Opinia
Okładzina do tenisa stołowego firmy Friendship (729) o modelu 802 Mystery III – to sprzęt przeznaczony do gry w ataku oraz skutecznego wykonywania bloku i zbicia piłki podczas gry.
Okładziny Friendship (729) o modelu 802 można nabyć w kilku różnych wariantach, może być to różny typ specyfikacji – dodatkowo ze zmienną którą jest twardość jak i grubość podkładu. Ogólnie okładziny 802 – mają kilkadziesiąt różnych kombinacji dopasowania sprzętu – z podtypów.
Testowaliśmy dokładnie model Mystery III o podkładzie 2,1 mm oraz twardości 35 stopni. Dostępne są także o podkładzinach 1,7 i 1,9 mm oraz twardościach 41, 38 stopni.
Parametry według producenta to szybkość 11 oraz kontrola 8 a także rotacja 9 pkt – standardowo nie wiadomo w jakiej stopniowej skali. Na szczęście mamy bardzo duży warsztat doświadczeń różnych typów sprzętów, więc możemy to ocenić sami względem innych sprzętów tej klasy.
Na początku warto wspomnieć że okładzina czop krótki Friendship (729) 802 Mystery III – wcale nie są tak szybkie jak może się wydawać. Graliśmy znacznie szybszymi.
Odbicie piłki jest przeciętne – moc katapulty na opakowaniu okładzin jest oznaczona jako długa i wysoka (mocna). Jednakże nie robi to wcale takiego bardzo dużego efektu – Sanwei Ghost są znacznie szybsze o większym stopniu odskoku, pomimo mniejszego podkładu jaki wtedy testowaliśmy.
Szybkość w skali do 10 punktów byśmy ocenili na około 6,5. Nadaje się do ataku, ale nie jest na pewno za prędka.
Rotacja – naszym zdaniem ten czynnik odpowiada w około 6 na 10. Rotacja także nie jest za wysoka, czynnik tarcia jest mocno ograniczony, następuje odczucie pociągnięcia piłki jak by po woskowanej powierzchni. Przyczepność piłki jest umiarkowana. Na pewno nie można z niej zrobić mocnej rotacji podczas akcji przy stole tak samo jak z okładzin gładkich o takiej samej twardości ale większej lepkości.
Szybkość i rotacja w naszej ocenie jest przekładem na inne czopy ofensywne oraz okładziny gładkie. Jeśli chodzi o samą klasę czopów – rotacja by podskoczyła w powyższej ocenie o 1 pkt.
Kontrola – to czynnik bardzo umowny, u nas jest wysoka. Ale to już kwestia wyczucia sprzętu. O ile czopami krótkimi ofensywnymi do tenisa stołowego w większości przypadków można wykonywać zagrania bardzo zbliżone do tych z okładzin gładkich – tutaj może wychodzić trochę inaczej – jest mniejszy czynnik rotacji.
Jednakże okładziną tą można grać prawie identycznie jak gładkimi – nie powinno być większych problemów w zagraniach dla osób jakie się przesiadają z gładkiej na Friendship 802 Mystery III.
Okładzina ta świetnie nadaje się do zbić piłki czy gry aktywnego bloku. Jest dobra w ataku jak i grze mieszanej, można nią zmylić przeciwnika zerując rotacje piłki. Także sprawdza się dla osób jakie mogą mieć problemy z odbiorem mocno podkręconych piłek przeciwnika.
Mimo tego że wzięliśmy do testu taką o najmiększym podkładzie 35 stopni – on i tak jest twardy. Gąbka czuć że ma mały czynnik podatności na wgniecenia.
Friendship (729) o modelu 802 Mystery III – to fajne wyposażenie, ale jeśli ktoś grał wcześniej tylko gładkimi i rotacyjnymi to będzie mu trochę inaczej grało się tego typu zestawem. Natomiast jeśli ktoś miał już przygody z ofensywnymi czopami krótkimi to jest to bardzo dobra opcja do wypróbowania.
Czynnik zakłóceń – czopy ofensywne z reguły mają go w stopniu ograniczonym względem długich. Jednakże także mogą mieć różne jego poziomy- wcześniej wspomniany Sanwei Ghost ma znacznie większy tak samo jak Hass Sauer Trogera, które także są realnie szybsze i bardziej rotacyjne.
W tym wypadku jest to uśrednione o małym czynniku zmyłki piłki samej z siebie – jednakże można wygłuszać rotację piłki jak i szybko atakować z tej okładziny.
Na pewno jest to ciekawa okładzina do tenisa stołowego – choć nie jest to jej najbardziej udany model jeśli chodzi o wersje 802. Naszym zdaniem ma trochę za małą rotację oraz prędkość. Mimo wszystko jest to bardzo tani sprzęt który warto wypróbować samodzielnie – bo sprawdza się w wielu sytuacjach zagrań.
Jej dużą zaletą jest fakt, że znacznie łatwiej nim grać niż wieloma innymi okładzinami czopowymi po przesiadce z gładkich a sama piłka dla zawodnika jest przewidywalna w uderzeniu bez czynnika dowolności. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.
Co do prędkości nie są one nawet najgorsze, choć czynnik rotacji też nie jest taki jak w gładkich. Raczej piłka nie ma mega spina. Ogólnie dobrze się nimi gra choć nie mają wielkiego stopnia zmylenia przecinka. W mojej ocenie bym dał im takie 7 na 10 punktów. Na pewno jedne z lepszych ale jeszcze nie najlepsze.